Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Fitónia zelená 80 cm

Discount
39 %
Original
€16
Today only
€9.69 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fittonia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. Listy sú veľmi atraktívne. Rastlina tvorí aj nevýrazné žltozelené kvety usporiadané do klasu, ktoré sa v mnohých prípadoch odstraňujú, aby nebrzdili rast. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Obľubuje vlhký a teplý vzduch a ideálne sa jej darí na svetlom mieste bez intenzívneho slnečného žiarenia. V domácnosti je ideálnou rastlinou do kúpeľní. 

Výskyt

Fitónia je pôvodom z tropických dažďových pralesov v Južnej Amerike, hlavne v Peru. Fitónie sú nádherné tropické plazivé rastliny, ktoré pochádzajú z vlhkých lesov juhoamerických Ánd, no v najväčšom počte sa nachádza hlavne v Peru. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Pestovatelia ju považujú za náročnú rastlinu vzhľadom na vyžadovanú starostlivosť. V bežných pestovateľských podmienkach sa uvádza životnosť rastlinky pol roka.

Parametre

Naša umelá úponka Fitónia zelená je vrátane stonky dlhá 80 cm. Zapichovací tŕň ako aj listy sú vyrobené z plastu. 178 ks listov je krásnej prírodnej zelenej až tmavo zelenej farby. Aj napriek tomu že sú umelé, pôsobia veľmi prirodzeným dojmom. Vyznačujú sa veľmi pekným pavučinkovým žilkovaním, v kontrastnej svetlozelenej farbe. Táto úponka je určená do interiéru. 

Umiestnenie

Naša umelá Fitónia s krásnym bielym pavučinkovým vzorom na listoch dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru.  Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Vďaka zapichovaciemu tŕňu vzadu rastlinu môžete ľahko vložiť do ozdobného kvetináča. Rastlina vynikne kdekoľvek ju umiestníte, pretože vyzerá veľmi reálne. Svojou prirodzenou farebnou schémou a prirodzenou hustotou rastlina dokáže očariť už na prvý pohľad.

Kombinácia

Umelú úponku môžeme kombinovať s akoukoľvek rastlinou, no kľudne aj s inými druhmi úponiek z našej ponuky. Ak chcete dosiahnuť hustejší vzhľad použite 2 a viac úponiek. Odporúčame umiestnenie do pekného, napríklad jednofarebného kvetináča, ktorý dokáže ešte viac podčiarknuť krásu tejto úponky. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých úponku osadíte. Dekoračné kamienky, ako aj veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20228
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 9 cm
Leaf width 8 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!