Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Bazalka červená 80 cm

Discount
39 %
Original
€16
Today only
€9.69 without VAT
20470 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bazalka pravá (ocimum basilicum), odroda ktorá je najznámejšia v našich pestovateľských podmienkach. Patrí do čeľade Hluchavkovitých a dosahuje výšku cca 30 centimetrov. Jej špecifická vôňa ju odlišuje od iných byliniek. Rôzne odrody Bazalky sa odlišujú nie len farbou kvetov, ktoré môžu byť biele, žlté, červené, modré, alebo ružové, ale aj vôňou, ale aj vôňou ktorá pripomína citrón, tymian, klinček, gáfor, škoricu, alebo aníz. Z Bazalky sú využívajú listy a semená. V kuchyni sa zvyčajne používa ako korenina na dochutenie omáčok, pizze, šalátov, cestovín, polievok, syrov, mäsa, rýb, na výrobu pesta a na prípravu čajov. Najhodnejšie a najaromatickejšie sú čerstvé listy, ktoré sa zberajú v priebehu rastu. Bazalka sa pridáva až do hotových pokrmov. Táto rastlina sa dá sušiť, zmraziť, alebo naložiť do octu či oleja.

Výskyt

Bazalka pôvodne pochádza z oblasti Indie, pestuje sa už od staroveku. Do Európy bola Bazalka privezená v 16. storočí najmä ako okrasná rastlina. V súčasnosti existuje veľké množstvo odlišných druhov Bazalky s rozmanitou farbou kvetov i listov. Ocimum zahŕňa približne 50 druhov polokerov a bylín, ktoré rastú v tropických až miernych podnebných pásmach. Na území Slovenska sa vyskytuje iba ako pestovaný druh.

Parametre

Naša úponka Bazalky je dlhá 80 cm. Má jednu zelenú plastovú stonku. Na tejto stonke sa nachádza 178 realisticky vyzerajúcich listov, ktoré sú vyrobené z plastu v prírodnej zelenej farbe. Stred listu je červený a lemovaný ešte svetlo zelenou, čo vytvára veľmi pekný prirodzený kontrast. Na dotyk pôsobia tieto listy ako živé. Úponka neobsahuje kvetináč, ale pomocou zapichovacej stonky ju môžete zapichnúť do akéhokoľvek aranžmánu. 

Umiestnenie

Táto úponka Bazalky je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá Bazalka nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorý naplní príjemnou pohodou a peknými farbami. Bazalka je jedna z najobľúbenejších rastlín, nakoľko je to aktuálne veľmi moderný “kus prírody” ako dekorácia.

Kombinácie

Umelá úponka Bazalky vzhľadom nato, že ide o plazivú rastlinu, sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi Girlánd z našej ponuky. Na našej stránke si taktiež viete vybrať ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto úponky. Vytvoríte si tak naozaj úchvatnú výzdobu na váš stôl, či poličku. Ak si prajete dekoráciu doplniť aj o kvetináč, ich veľký výber nájdete na našej stránke.

Parameters

Product code 20234
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!