Contact us info@hk-green.eu

Umelý kaktus 69 cm

Discount
11 %
Original
€54
Today only
€47.90 without VAT
238 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kaktusy je čeľaď krytosemenných dvojklíčnolistových rastlín. Kaktusy sú rastliny prispôsobené dlhým obdobiam sucha v podmienkach púšte. Sú to sukulentné rastliny - keď majú prístup k vode, ukladajú si ju do zdužnatelých častí tela, ktoré sa zvyčajne redukujú len na stonku. Ich pichliače sú premenené listy, ktoré sa redukovali z dôvodu uchovávania vody. Ich kvety môžu mať veľkosť od 1 cm po 30 cm, sú zvyčajne červené, žlté, oranžové alebo fialové. Nie sú náročné na pestovanie, sú veľmi odolné a dlhoveké, no hlavne vedia očariť svojou nezvyčajnou krásou. Mnohé kaktusy počas jari a leta nádherne kvitnú no väčšinou sa pestujú kvôli ich výnimočným dužinatým stonkám a ostňom.

Výskyt

Aj keď je dnes známych veľmi veľa druhov kaktusov, všetky majú spoločný pôvod v Amerike. Predpokladá sa, že svoju cestu začali pred 80 miliónmi rokov a v tom čase by táto časť sveta vyzerala ako panenský les. Podnebie muselo byť teplé, nemrznúce a vlhké.Keďže boli priaznivé podmienky, mohli mať listy. Keď sa zrážky zmenšovali, vyvíjali sa. Listy sa zmenili na tŕne a úloha dýchať padla na stonku alebo mäsité telo, ktoré chlorofyl zazelenal. V pravých púštiach, akou je Sahara, nájdeme len pár druhov kaktusov. V oblastiach s polopúštnym charakterom je výskyt kaktusov obrovský. Také oblasti nájdeme v Južnej Afrike, na Madagaskari, v Mexiku, alebo v Južnej Amerike. Európa a Ázia je na kaktusy chudobnejšia , ale v krajinách stredomoria sa rozšírili dovezené kaktusy.

Parametre

Náš umelý Kaktus je vrátane kvetináča vysoký 69 cm. Pozostáva z 5 krásne zelených stoniek, ktoré sú vyrobené z PU materiálu a je na nerozoznanie od originálu. Dodáva sa v plastovom kvetináči, ktorého výška je 13 cm a priemer 15,9 cm. Je určený do interiéru.

Umiestnenie

Umelý Kaktus je určený ako vhodný doplnok do obývačky, spálne, či pracovne. Vytvárajte dekorácie pomocou kaktusov. Umiestnite ho na parapetu okna, poličku, jedálensky stôl alebo aj pracovný stôl. Vedľa počítača bude krásne vynikať a dodá vášmu stolu trochu sviežosti. Nakoľko je Kaktus aktuálne veľmi moderný, často ho používajú aj architekti na dotvorenie priestoru.

Kombinácie

Kaktus vie dokonale vyniknúť aj sám. Taktiež je veľmi dobre kombinovateľný s inými kaktusmi a sukulentami, ktorých širokú ponuku nájdete na našej stránke. Vytvorte si zaujímavú výzdobu na pár rokov z kaktusov a sukulentov v rôznych veľkostiach a tvarov, umiestnite ich do jednotlivých kvetináčov rôzneho tvaru, farby, materiálu a doplňte farebnými kameňmi.

Parameters

Product code 20264
Height 69 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 13 cm
Insert diameter 15.9 cm
Number of stems / stems 5 ks
Trunk / stem color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!