Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Datľovník 80 cm

Discount
9 %
Original
€57
Today only
€51.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Datľovník obyčajný je typový druh rodu Datľovník, ktorý obsahuje 12 – 19 divokých druhov paliem a je hlavným zdrojom pre komerčnú výrobu. Stromy dosahujú výšky 30 metrov a majú drsný kmeň s priemerom 50 cm. Rastú jednotlivo, alebo vytvárajú zhluky s niekoľkými kmeňmi z jedného koreňového systému. Zložené listy sú dlhé 5 m a symetricky tvorené lístkami dlhými 30 cm a širokými 2 cm. Plody sú ďatle, oválne valcové, dlhé 3 až 7 centimetrov a s priemerom približne 2,5 cm, v závislosti od odrody jasne červenej až jasne žltej farby. Sú veľmi sladké a po vysušení obsahujú asi 75 percent cukru.

Výskyt

Hoci jeho presné miesto pôvodu nie je známe, pochádza pravdepodobne z oblasti úrodného polmesiaca, ktorý sa rozkladá medzi Egyptom a Mezopotámiou. Jeho pestovanie je rozšírené v celej severnej Afrike, na Blízkom východe, v Africkom rohu a v južnej Ázii a je naturalizovaný v mnohých tropických a subtropických regiónoch na celom svete.

Parametre

Naša umelá palma Datľovník je vysoká 80 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého rozmer je 15,24 cm a na povrchu substrátu je pokrytá machom. Kmeň je plastový, 17 listov je taktiež vyrobených z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad vyzerajú ako živé. Je určený do interiéru

Umiestnenie

Ak potrebujete izbovku v miestnosti, kde nie je dostatok svetla, tak palma Datľovník môže byť správna voľba. S naším umelým Ďatľovníkom si môžete dotvoriť svoj domov najmä všade tam, kde sa živým rastlinam nedarí, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. Svojim exotickým vzhľadom sa hodí ako do domácnosti, tak aj napríklad do zimnej záhrady, veľkých vstupných hál a recepcií

Kombinácie

Vyniknú predovšetkým ako solitéry, ale môžete ich kombinovať aj s inými rastlinami z našej ponuky. Aksi prajete vytvoriť oázu zelene, odporúčame ju kombinovať z rôznymi druhmi Paliem, s ktorými spolu vytvárajú harmonický interiér a ktoré taktiež nájdete v našej širokej ponuke internetového obchodu.  Ak ste investovali do rastliny, investujte aj do črepníka, v tomto prípade je to naozaj opodstatnené.

Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať u nás samostatne. Je možné objednať aj vhodnú výsadbu a hydrogranulát alebo iný plniaci materiál, ktoré nájdete v našej ponuke.

Parameters

Product code 20016
Height 80 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 15.6 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Number of branches 17 ks
Branch material plastic
Leaf height 12 cm
Leaf width 2 cm
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 25 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!