Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Strelícia kvitnúca 150 cm

Discount
39 %
Original
€120
Today only
€72.90 without VAT
291 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Strelícia je tropická rastlina s exotickým kvetom podobným vtákom. Elegantná, stredne vysoká trvalka s jedinečným vzhľadom, ktorá vnesie do domácnosti poriadnu dávku exotiky. Aj tak sa dá charakterizovať Strelícia, ktorá už dlhší čas patrí medzi najobľúbenejšie izbové rastliny v rôznych častiach sveta vrátane strednej Európy. Výška celej rastliny môže dosiahnuť 100 až 150 centimetrov. Vyznačuje sa kožovitými listami podobnými Banánovníku. Ich tvar je podlhovastý, oválny, dorastajú do 50 centimetrov. Najtypickejším prvkom rastliny je kvet so špicatým tvarom. Sfarbenie kvetov býva najčastejšie oranžové, prípadne modré. Na jednej stonke zvyknú vyrastať hneď 2 plnofarebné kvety. 

Výskyt

Exotická, extravagantná, jednoducho očarujúca. Aj tieto prívlastky pokojne môžeme Strelícii priradiť. Svoj pôvod má v tropickom podnebí, no postupom času si našla svoje miesto na každom kontinente. Výnimkou nie je ani ten európsky.

Obľúbená exotická rastlinka sa dostala na starý kontinent z Afriky. Jej pôvodným domovom je Juhoafrická republika, kde odjakživa rastie vo voľnej prírode. Vďaka svojim pestrofarebným očarujúcim kvetom sa postupne začala udomácňovať v mnohých domácnostiach. 

Parametre

Naša umelá Strelícia je vysoká 150 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý dekoračným keramzitom. Na 4 plastových stonkách ,,rastie” 25 listov a 3 kvety. Aj keď sú vyrobené z kvalitného plastu, na dotyk sú na nerozoznanie od živých. Listy majú prírodnú zelenú farbu. Oranžovo - fialové kvety sú dokonalou replikou živých.

Umiestnenie

Vynikne aj v modernom svetlom byte, v sklenených halách a pri bazénoch. Táto rastlina si zaslúži reprezentatívne miesto, je hodnotná a dokáže luxusne dotvoriť priestor a to naozaj zaujímavým spôsobom. Vyznačuje sa netypickým kvetom, ktorý je veľmi atraktívny a upúta pozornosť na prvý pohľad. Je krásnym spoločníkom na miestach kde sa živým rastlinám nedarí.

Kombinácie

Naša umelá rastlina Strelícia krásne rozžiari priestor ako jedinec, navyše si nemusíte robiť žiadne starosti a aby bola stále krásna bohato postačí, keď občas utriete listy od prachu. Je všestranne využiteľná a pekne hrá aj v kombinácii so zeleňou. Veľmi pekne pôsobí v klasických typoch kvetináčov, ktoré nájdete aj u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20069
Height 140 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 4 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 37 cm
Leaf width 17 cm
Number of sheets 25 ks
Sheet material plastic
Number of flowers 3 ks
Branch color green
Leaf color green
Flower color orange, purple
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!