Contact us info@hk-green.eu

Umelý panel Rozmarín - 50x50 cm

€10.90 without VAT
947 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rozmarín patrí do čeľade Lamiaceae a už v dávnej minulosti bol významnou liečivou rastlinou. Čaj vyrobený z listov Rozmarínu bol kedysi používaný na upokojenie nervov a posilnenie pamäti a listy sa používajú aj v parfumérstve a v gastronómii. Už od roku 1584 sa rozmarín používal ako symbol pripomenutia na významné udalosti akými boli pohrebné obrady a svadby. Rozmarín je vždy zelený husto rozkonárený ker, ktorý dorastá do výšky 75 – 150 cm. Má malé ružové alebo modrofialové kvietky, ktoré vyrastajú z úžľabia listov. Kvitne od júna do augusta, niekedy aj druhýkrát začiatkom jesene. Jeho krátke a úzke jasno zelené listy sa podobajú ihličiu. Sú čiarkovité, na rube sivo plstnaté, na líci tmavozelené. Pri rozdrvení prstami intenzívne voňajú. 

Výskyt

Rozmarín pochádza pôvodne síce z oblasti Stredozemného mora, no v súčasnosti sa pestuje aj na iných miestach našej zemegule ako okrasná alebo liečivá rastlina a korenie.

V Európe sa Rozmarín začal pestovať v 15. storočí. Používal sa ako kadidlo a vyrábali sa z neho voňavky a oleje. V stredoveku bol symbolom panenstva a neskôr sa stal symbolom lásky a vernosti. To boli hlavné dôvody prečo je rozmarín súčasťou svadobnej výzdoby aj v dnešných časoch pripnuté pierko. História Rozmarínu siaha ešte do doby pred Shakespearom. Už starí Egypťania, Rimania a Gréci ho považovali za posvätnú bylinu a bežne sa používal na čistenie vzduchu a na zabránenie šíreniu chorôb.

Parametre

Náš umelý panel Rozmarín je krásnej prírodnej zelenej farby, s rozmermi 50x50 cm. Jeho vetvičky s drobnými lístočkami sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu s UV ochranou. Na pohľad pôsobí veľmi vzdušným dojmom. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Umelý živý panel Rozmarín je tiež veľmi dobrým základom pre umelú zelenú stenu do interiéru aj exteriéru. Je skvelým pomocníkom pred zvedavými susedmi. Panel môžete nainštalovať na balkón, či plot a tak si vytvoriť príjemnú clonu od rušivej ulice. Výhodou umelého živého plota je veľmi realistické prevedenie často až na nerozoznanie od prírodného originálu, veľmi jednoduchá inštalácia na existujúce pletivo či stenu a prakticky žiadna následná údržba. 

Kombinácie

Umelé Rozmarínové panely môžete dekoratívne pripevniť k stene v interiéri. Doplňte ich tiež o ďalšie rastliny ako sú rôzne druhy Sukulentov, Papradí, či kvitnúcich rastlín, ako sú Ruže, Petúnie, vytvoríte tak nádherný obraz ktorý pritiahne každé oko.

Parameters

Product code 30005
Width 50 cm
Length 50 cm
UV Protection yes

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!