Contact us info@hk-green.eu

Umelá tráva Ozdobnica čínska svetlozelená 150 cm

Discount
40 %
Original
€65
Today only
€38.90 without VAT
89 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Ozdobnica čínska sa radí do čeľade lipnicovitých Poaceae. Bylina, trvalka rastúca do výšky 0,8-2 m, zriedkavo 4 m. Listy sú 18–75 cm dlhé a 0,3–2 cm široké. Kvety červenkasté, vyrastajú nad listami. Kvitne v júli až auguste. Rastie ako hustý kompaktný trs. Ozdobnica čínska je dnes jednou z najobľúbenejších okrasných tráv. Darí sa jej na teplom slnečnom mieste. Zvláštnu starostlivosť si vyžaduje len v zime, kedy je vhodné zviazať suché listy do snopu.

Výskyt

Ozdobnica čínska je tráva rastúca prirodzene vo východnej Ázii najviac v Číne, Japonsku a v Kórei. Je široko rozšírená ako okrasná rastlina v teplých regiónoch celého sveta. Stáva sa invazívny druh v časti Severnej Ameriky. Bolo vyšľachtených niekoľko kultivarov. Sú nenáročné na pestovanie. Svoj príťažlivý vzhľad si zachovávajú až do neskorej zimy, preto sa čoraz častejšie stávajú súčasťou aj našich záhrad.

Parametre

Naša umelá tráva  Ozdobnica čínska svetlozelená je vrátane kvetináča cca 145 cm vysoká vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého výška je 14 cm s priemerom 17,50 cm. Listy sú prírodnej svetlej zelenej farby, vyrobené sú z vysokokvalitného plastu. Dizajn rastliny pôsobí veľmi elegantným a hustým dojmom.

Umiestnenie

Umelá Ozdobnica čínska svetlozelená je vhodná do interiéru. Vďaka jemnej štruktúre listov a pravidelnému tvaru trsu sa s obľubou využívajú ako solitéry, alebo aj ako stena sviežej zelenej farby. Vynikne kdekoľvek, či ju umiestnite v obývačke, kúpeľni alebo v predsieni. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu vám nikto nebude chcieť veriť, že ide o umelú rastlinu. Jednoduché a elegantné trsy trávy sa medzičasom stali už neodmysliteľnou súčasťou v každom modernom interiéri.

Kombinácie

Ozdobnica čínska je rastlina, ktorá vynikne najmä ako solitér a tak vyplní hluché miesta vo vašom interiéri. Ak potrebujete vytvoriť napríklad prirodzený predel miestnosti je táto tráva priam ideálna. Kombináciou s umelou trávou Ostrica Buchananova bordová vytvoríte zaujímavý farebný kontrast. Spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20283
Height 130 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 14 cm
Insert diameter 17.52 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!