Contact us info@hk-green.eu

Motýľový kvet 20 cm

Discount
24 %
Original
€2.50
Today only
€1.89 without VAT
530 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kvetinový motýľ alebo Oxalis je neobvykle jednoduchá rastlina, v prírode vytvára v mokrom lese tienistú prikrývku a v interiéroch je to izbová rastlina, ktorá pripomína kŕdeľ motýľov skrčený v okne snov. Jedná sa o kvet z čeľade šťovíka, pretože jej listy majú kyslastú chuť, pretože v kompozícii obsahujú kyselinu šťaveľovú. 

Rastlina  má malé kvety, avšak v kombinácii s farebnými listami vyzerá nádherne. Kvety sú k dispozícii v bielych, ružových alebo žltých tónoch. Jeden kvet je nahradený druhým a zdá sa, že oxalis kvitne nekonečne dlho. Vystrelí šípku, ktorá ide po dĺžke listov, a na vrchu jej hlavy je položený dáždnik s malými kvetmi. Spoločne kvitnú asi 3 - 4 púčiky. V niektorých krajinách je táto kultúra symbolom dobra a šťastia v domácnosti.  V ruských krajinách získala táto rastlina názov „Kvet motýľov“, pretože pri zmene osvetlenia sa jej listy vlnia ako hmyz.

Výskyt

Za neobvyklý tvar listu, ktorý zosobňuje Najsvätejšiu Trojicu, obyvatelia Írska vytvorili z kvetu motýľov národný symbol a umiestnili si ich na svoj erb. Vlasť kvetu motýľa  sú tropické a subtropické kontinenty. V našej dobe sa húštiny motýľového kvetu nachádzajú  v lesoch na juhu Ameriky, v Afrike, na juhu Európy, ako aj v smrekových lesoch Ruskej federácie. Kvet Oxalis v prírode žije v stredoeurópskych, juhoafrických, juhoamerických a ruských listnatých lesoch. Oxalis sa úspešne pestuje v skleníkoch a domoch. Samotný kvet je dosť miniatúrny a dosahuje výšku 30 cm.

Parametre

Náš krásny umelý Motýľový kvet je vysoký vrátane zapichovacieho tŕňa 20 cm. Tŕň je vyrobený z plastu a kvet  z kvalitného PU materiálu. Kvet je žlto-oranžovo-červenej farby. Je určený do interiéru.

Umiestnenie

Motýľový kvet má vynikajúce dekoratívne vlastnosti. Je to super spolustolovník. Tak isto sa hodí aj na parapetu, na jedálensky, pracovný, či konferenčný stôl. Pre jeho nízku výšku si s ním môžete oživiť voľné miesto na presklenej poličke. Odporúčame spojiť viac kusov pre bohatší buket. Náš Motýľový kvet vám svojim realistickým vzhľadom dokáže príjemne oživiť vašu domácnosť, či iné prostredie do ktorého sa rozhodnete tento kvet umiestniť. Jej atraktívny vzhľad ulahodí oku v kancelárii, alebo v reštauračných zariadeniach či kaviarňach.

Kombinácie

Náš umelý Motýľový kvet je všestranne použiteľný. Kombinácia s mini vetvičkami z našej ponuky vám vyčaruje krásnu ozdobu. Je na mieste zvoliť správny kvetináč.  Odporúčame voliť viac výrazné kvetináče. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých Motýľový kvet osadíte. Dekoratívne kvetináče ako aj výplňový materiál nájdete v našej ponuke na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20151
Height 20 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 14 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 13 cm
Number of branches 2 ks
Leaf width 6 cm
Leaf length 8 cm
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color red, yellow
UV Protection not
The length of the mandrel 4.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!