Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Muškát ružový 100 cm

Discount
16 %
Original
€20
Today only
€16.90 without VAT
350 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Muškáty (Pelargonium) patria do radu pakostotvaré, čeľade pakostovitých. Táto čeľaď zahŕňa viac ako 200 divorastúcich druhov od bylín až po drevnaté kríky. Sú zaujímavé svojim mohutným rastom, výškou a veľkosťou kvetov. Rastliny majú rozdielny vzhľad, okrem u nás pestovaných bežných muškátov poznáme druhy, ktoré v pôde vytvárajú väčšie či menšie hľuzy, podzemky, majú sukulentný vzhľad, ba niektoré botanické druhy svojim vzhľadom ani nepripomínajú naše známe kvetiny. Súkvetie vyrastá v hornej tretine výhonkov. Môže byť guľovité až veľmi riedke. Kvety sú päťpočetné, tvar kvetu je súmerný alebo nesúmerný. Môžu byť jednofarebné, viacfarebné, prípadne s tmavším očkom. V Afrike kvety opeľujú vtáky, u nás musíme kvety umelo opeliť i tak je oplodnenie slabé. 

Výskyt

Domovinou väčšiny z nich je južná Afrika. Len asi 10 druhov sa prirodzene vyskytuje na Blízkom Východe alebo v južnej Austrálii. Prvé muškáty boli z Afriky privezené do botanických záhrad Európy pred viac ako 300 rokmi. Prvý pestovaný druh bol privezený z Afriky pre botanickú záhradu v Holandsku. Má okolo 300 druhov a väčšina z nich sa pestuje v domácnostiach ako ozdoba balkónov, či okien. Vášniví pestovatelia si dávajú záležať, aby ich muškáty vyzerali čo najkrajšie a ich okná zdobili bohaté kvety.

Parametre

Naša umelá úponka Muškát ružový je dlhá 100 cm vrátane 10 cm zapichovacieho tŕňa. Na úponke je približne 230 listov prírodnej zelenej farby, ktoré sú síce vyrobené z plastu, ale veľmi realistického vzhľadu. Na úponke nájdeme aj 22 ružových kvetov a 9 púčikov. Kvety aj púčiky sú vyrobené z textilu peknej ružovej farby. 

Umiestnenie

Umelá úponka je určená do interiéru, resp. aj do exteriéru, avšak len na miesta kde nebude vystavovaná priamemu slnku, nakoľko neobsahuje UV ochranu. Vďaka autentickému vzhľadu tejto kvetiny ju môžete umiestniť nielen do izby ako peknú dekoráciu. Muškáty sú kvalitné s dlhou životnosťou. 

Umelý kvet umiestnite prakticky kamkoľvek, čím môžete rozžiariť  miestnosti v dome. Veľkou výhodou umelých kvetov je, že nebudete musieť dbať na vhodnosť podmienok v jednotlivých miestnostiach. Svojou prirodzenou krásou osvieži vašu kúpeľňu, či zimnú záhradu.

Kombinácia

Umelá úponka Muškátu je výborne kombinovateľná. Môžete ju ladiť s inými farebnými variaciami Muškátov, prípadne rôznych druhov úponiek, napríklad s úponkou Brečtanu, Dieffenbachie, Potosovca či Ginka. Ak si prajete dosiahnuť hustejší a bohatší vzhľad odporúčame vám nákup minimálne dvoch kusov. Veľký výber, nielen spomínaných, produktov nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20271
Determination interior
Flowerpot not included
Number of sheets 230 ks
Sheet material plastic
Number of flowers 22 ks
Branch color green
Leaf color green
Flower color pink
Flower material textiles
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!